Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 GRUDNIA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy św. możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszki. Również dzisiaj przed kościołem kwestują wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja” dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin.

2. Jutro, pierwszy poniedziałek miesiąca, tradycyjnie, o godz. 16.30 modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach i Msza św. w ich intencji.

3. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.

4. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.  Po Mszy św. o godz. 17.00 przybędzie Mikołaj do dzieci.

5. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze św. tego dnia o godz. 9.00 i 17.00.

6. Rekolekcje adwentowe odprawimy w dniach 9 -11 grudnia / program w zał./

7. Zapraszamy na roraty we wtorek o godz. 17.00 i sobotę o godz. 7.00.

8. W kruchcie p. kościelny i organista, rozprowadzają pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

9. Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask i opieki Niepokalanej.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- środa, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27 LISTOPADA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy okres Adwentu. Tradycyjnie Roraty w naszej Parafii będą we wtorki o godz. 17.00 i soboty o godz. 7.00.

2. Nasza Parafia włącza się w świąteczną zbiórkę artykułów higienicznych „Paczuszka dla maluszka” organizowaną przez fundację Małych Stópek.  

3. We wtorek, 29 listopada, o godz. 17.00 Msza św. z okazji Dnia Podchorążego.

4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W ciągu dnia kontakt z księdzem dyżurnym pod numerem tel. 29 644 12 36 - zachęcamy do telefonicznego zgłaszania spraw i umawiania wizyt kancelaryjnych.    

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

6. W niedzielę za tydzień, 4 grudnia, ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie. Również w niedzielę za tydzień po Mszach św. przed kościołem będą kwestowali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja” dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin.

7. Rekolekcje adwentowe odprawimy w dniach 9 -11 grudnia br. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji ofiarą na tacę okażemy wdzięczność Księdzu  Rekolekcjoniście. W niedzielę 11 grudnia, po sumie o godz. 11.00, z posługą odwiedzimy chorych. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń chorych w zakrystii.

8. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w sobotę 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 LISTOPADA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Panowie Kościelny i Organista będą rozprowadzali opłatki przy wyjściu z kościoła, w zakrystii będziemy mogli nabyć świece wigilijne Caritas.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.   

8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Janusz Szyszkowski i śp. Grażyna Gromek. Módlmy się za nich słowami pieśni: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie, duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

- czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

Różaniec z bł. Pauliną Jaricot

 

Zdjęcia Anna Cichowska

View the embedded image gallery online at:
http://www.nowa.jozafatkomorowo.pl/j3/index.php#sigFreeId7c9f00d4b0

UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. JOZAFATA KUNCEWICZA - BISKUPA I MĘCZENNIKA

 

Zdjęcia Przemysław Łukaszek

View the embedded image gallery online at:
http://www.nowa.jozafatkomorowo.pl/j3/index.php#sigFreeId7815323cce

Strona 1 z 127

6 Grudnia 2022
Mikołaj, Emilian, Leontyna
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

11782

 

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine