Parafia wojskowo-cywilna
pw. św. Jozafata BM
w Komorowie ul. Kościelna 5/1
07-310 Ostrów Maz.

NIP 7591652760 REGON 551319717
KONTO: BS w Ostrowi Maz.
97 8923 0008 0027 5075 2000 0001
Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17 KWIETNIA 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi Wam swoją łaską.

 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy KUL i cele edukacyjne diecezji.  

 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

 5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas.

 7. W niedzielę za tydzień, 24 kwietnia, o godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Naszymi modlitwami otoczymy całą wspólnotę parafialną, motocyklistów, a także pracownika parafialnego Pana Marka z okazji imienin, jak również jubileuszu 30-lecia służby w naszej Parafii. Głównym celebransem Mszy św. o godz. 11.00 będzie nowy Biskup Polowy WP Wiesław Lechowicz, którego powitamy w naszej Parafii.

 8. W ubiegłym tygodniu do Pana Boga odeszli śp. Halina Kobus i śp. Andrzej Józef Bruździak. Wieczny odpoczynek…

 

 

27 Maja 2022
Juliusz, Magdalena, Jan
Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych

Liczba wizyt:

10376

 

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla templates by Joomlashine